طنزهای یک م.ر.سیخونکچی

گاهی فقط میشود طنز نوشت!

طنزهای یک م.ر.سیخونکچی

گاهی فقط میشود طنز نوشت!

۸ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

بعد از توافق ایران چطور به جام جهانی می‌رود؟!

م.ر سیخونکچی | سه شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۴، ۰۲:۳۸ ب.ظ | ۲ نظر

علی آقای جنتی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین اجلاس سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد استان ها گفته‌اند: «بعد از توافق اقبال عمومی به کشور زیاد شده است و رفت و آمدها نیز بیشتر شده است. قبل از توافق معاونین وزرا هم حاضر نبودند به کشور بیایند اما در حال حاضر خود وزرا می آیند و به کشورمان رفت و آمد می کنند، رفت و آمد توریست ها هم بسیار زیاد شده است و شاید تا یک سال دیگر ما هتل کافی برای توریست ها نداشته باشیم.» که خلاصه‌اش می‌شود اینکه «بعد توافق اینقدر توریست می‌آید که هتل‌ها جا نخواهند داشت».

ضمن تبریک این موفقیت به ایشان، بیان این نکته خالی از لطف نیست که در اجلاس سران کشورهای عضو پیمان عدم تعهد که سال ۹۱ در تهران برگزار شد و مقامات صد کشور از جمله ۳۰ رییس جمهوری، نخست وزیر و معاون رییس جمهور آمده بودند،  این مقامات احتمالا در حسینیه و مساجد اسکان داده شده و هتل‌ها خالی مانده بودند!

اما گذشته از این با توجه به این بیانات وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی بعید نیست سایر مقامات دولتی هم بعد از این، چنین جملاتی داشته باشند:

 وزیر آموزش و پرورش: بعد از توافق مدادها را هر چقدر تراش کنید تمام نمی‌شوند.

وزیر نیرو: بعد از توافق هرچقدر میخ توی پریز بکنید برق نمی‌گیردتان.

وزیر اطلاعات: بعد از توافق همه جاسوسها وقتی توی خیابان راه می‌روند ناخودآگاه بو می‌دهند.

وزیر بهداشت: بعد از توافق دیگر لازم نیست بعد از دستشویی دستتان را با آب و صابون بشویید، فوت می‌کنید تمیز می‌شود.

وزیر ارتباطات: بعد از توافق به ازای هر دقیقه تماس بین شهری مردم می‌توانند بیایند و ۶۶ ریال دستی از مخابرات بگیرند.

وزیر رفاه: بعد از توافق کودکان خیابانی سر چهارراه‌ها دستمال ابریشمی و جدول مندلیف می‌فروشند.

وزیر کشور: بعد از توافق هرچی پول کثیف در انتخابات‌ها بوده است تمیز می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی: بعد از توافق خیار هم بکاری هلو انجیری و کیوی عمل می‌آید.

وزیر علوم: بعد از توافق دانشجویان درس ریاضی۳ را بر می‌دارند اما امتحان ادبیات و تربیت بدنی می‌دهند.

وزیر امور خارجه: تعریف از خود...

وزیر اقتصاد: بعد از توافق جمشید بسم الله دلار فروشی را رها کرده و به تشک دوزی روی خواهد آورد.

وزیر دادگستری: بعد از توافق هم من نماد مبارزه با فسادم!

وزیر دفاع: بعد از توافق کودکان با هیچ محدودیتی برای ساخت موشک کاغذی روبرو نخواهند بود.

وزیر شهرسازی: قبل و بعد از توافق ندارد، مسکن مهر همیشه مزخرف است.

وزیر صنعت: بعد از توافق به لطف خدا هر ایرانی یک وارد کننده خواهد بود.

وزیر نفت: بعد از توافق اون دکل رو پیدا خواهیم کرد.

وزیر ورزش و جوانان: بعد از توافق از ایران یک تیم و از بقیه دنیا ۳۱ تیم به جام جهانی خواهند رفت.

  • م.ر سیخونکچی

استعداد طنزنویسی دارید؟!

م.ر سیخونکچی | سه شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۴، ۰۲:۳۷ ب.ظ | ۲۶ نظر

اگر به حوزه طنز مکتوب علاقه دارید و استعداد نوشتن در این حوزه را در خود احساس میکنید، ذیل همین پست کامنت بگذارید.

انشاالله قرار است برنامه هایی برای شناسیایی استعداد و پرورش در این حوزه انجام شود.

  • م.ر سیخونکچی

نظر مجلس درباره توافق اعلام شد: بالاستیک را درست کنید!

م.ر سیخونکچی | چهارشنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۱۷ ق.ظ | ۰ نظر

چند روز بعد از اینکه سخنگوی دولت درباره نقش مجلس در توافق هسته‌ای گفت «قرار نیست مجلس در این خصوص رای دهد و مرجعی که باید به این موضوع رسیدگی کند شورای عالی امنیت ملی است»، معاون حقوقی رییس جمهور هم گفت «دولت الزامی برای تصویب توافق‌نامه هسته ای در مجلس ندارد». از آنطرف هم همه ما می‌دانیم که مجلس خیلی جای مهمی است و دویست و نود و خرده‌ای نماینده مثل شیر آنجا نشسته‌اند تا نگذارند ذره‌ای به شان مجلس توهین شود. خلاصه اینکه باتوجه به اینکه مجلس جای مهمی است و با توجه به اینکه دولتی‌ها نظرشان درباره این جای مهم این است که در بالا خواندید و با توجه به اینکه امسال سال انتخابات مجلس هم هست و خیلی از نمایندگان حواسشان هست که با دولت در نیفتند، احتمالا نتیجه کار کارشناسی مجلس درباره توافق چیزی می‌شود در این مایه‌ها:

 

هیئت رئیسه محترم، نمایندگان و مردم شریف ایران

سلام

کسیون ویژه مجلس پس از چند روز بررسی دقیق و موشکافانه متن توافق وین، و با عنایت به جایگاه رفیع مجلس و همچنین توجه به دغدغه‌های دولت محترم که امسال محترم‌تر هم شده است، نهایتا موارد زیر را درباره اشکالاتی که در متن توافق وجود دارد اعلام می‌کند. باشد که با اصلاح این هفت مورد، از حیثیت، استقلال و تمامیت ارضی کشورمان حفاظت شود.

۱. طلق و شیرازه توافق از دو رنگ متفاوت انتخاب شده است که باعث خستگی چشم خواننده شده و از علاقه او به مطالعه کل متن می‌کاهد. لذا ضروری است که با انتخاب رنگهای یکسان این مهم رعایت شود. دفتر فنی «گیتی نشر» که کیفیت طلق و شیرازه‌هایش به تایید مرکز پژوهشهای مجلس رسیده است جهت خرید طلق و شیرازه یکرنگ معرفی می‌گردد. (نشانی و ساعات کار دفتر فنی در پیوست یک آمده است. در تماس اول گفته شود از طرف منوچهر طاقباز می‌آیید)

۲. فونت، فاصله خطوط و حاشیه‌های در نظر گرفته شده برای توافق بیش از اندازه مورد نیاز بزرگ هستند و همین امر در تقابل با سیاستهای کلان نظام در حوزه اقتصاد مقاومتی است. لازم است که با کوچکتر کردن آنها از مصرف کاغذ بیشتر و قطع درختان و نابودی جنگل‌ها جلوگیری شود. کمسیون محیط زیست مجلس ملزم است رعایت این مهم در توافق احتمالی را پیگیری کرده و گزارش را به صحن علنی مجلس تحویل دهد.

۳. در صفحه اول عبارت بسم الله الرحمن الرحیم با فونت نستعلیق نوشته شود تا نشان دهنده تمدن کهن ایران اسلامی باشد. هم اکنون با فونت بی‌میترا نوشته شده است که شایسته نیست.

۴. در فهرست، ردیف ۲۳، شماره صفحه درج نشده است. درج شود.

۵. در صفحه ۷۴ ترجمه فارسی توافق، عبارت «موشک‌های بالستیک» به اشتباه «موشک‌های بالاستیک» درج شده است. ضروری است دقت شود اگر در متن انگلیسی هم کلمه «Balestic» به صورت «Balastic» آمده سریعاً اصلاح شود چرا که بر اساس استعلام کمسیون از مرکز پژوهشهای مجلس در مواد اولیه و ساختمان ۹۶ درصد موشکها لاستیک بکار رفته است و این اشتباه تایپی می‌تواند موجب بسط یَدِ طرف مقابل برای جلوگیری از فعالیت پیرامون این ۹۶ درصد بشود و صنعت دفاعی کشور آسیب ببیند.

۵. در صفحه ۳۴، ذیل بند مربوط به مسیر تصویب توافق در کشورهای دو طرف مذاکره، خط پنجم، عبارت «مجلس شورای اسلامی» درج شده است. ضروری است برای حفظ شان مجلس این عبارت به عبارت «مجلس محترم شورای اسلامی» تغییر یابد.

۶. متاسفانه در هیچ کجای توافق عبارتی مبنی بر سفر هیئتی از سوی کمسیون امنیت ملی مجلس به اروپا و آمریکا برای نظارت بر اجرای توافق توسط طرف غربی ذکر نشده است. ضروری است تمهیدات لازم برای سفر این هیئت بصورت حداقل هر شش ماه یکبار با احتساب حق ماموریت در نظر گرفته شود تا از رعایت حقوق حقه ملت ایران اطمینان حاصل شود. بالاخره دوستان به یه امیدی اومدن کمسیون امنیت ملی دیگه بابا، وگرنه میرفتن کمسیون اصل نود!

۷. صفحات ۱۲۶ و ۱۲۷ بعلت بد برش خوردن کاغذ‌ها به هم چسبیده‌اند، رسیدگی شود.

  • م.ر سیخونکچی

رضا عیوضی:

در خبرها آمده است که فابیوس نامی دارد وارد ایران شده است. طبق معمول روزنامه‌های زنجیری، درحال تدارک ملت بالاشهر نشین برای جشن گرفتن هستند و طبق معمول مناسبتش هم که اصلا مهم نیست. در همین راستا وزیر بهداشت، طرح پرونده ابتلا به ایدز بیماران هموفیلی را در آستانه سفر فابیوس به ایران به مصلحت ندانست و گفت: در مورد پرونده بیماران هموفیلی باید آنگونه که در شأن ملت و منافع ملی است عمل کرد و نباید دستگاه دیپلماسی کشور را دچار چالش کنیم.

با این وجود ما نیز بد ندیدیم به سراغ شخصیت‌های دیگر دولتی و غیر دولتی رفته و نظرات احتمالی‌شان را برای شما درباره ورود متهم اصلی ماجرای خون‌های آلوده به کشور، منتشر کنیم:

 

روحانی: ورود فابیوس به کشور آغاز تعامل ما با دنیاست. این یعنی ما از انزوا خارج شده‌ایم، یعنی به دروازه‌های تمدن بزرگ رسیده‌ایم و تندروها باید پیام انتخابات۲۴خرداد را برای هم اس ام اس کنند.

 

حاج آقا: آخه این دیگه گفتن داره که امام مخالف پیگیری پرونده‌ بیماران هموفیلی بود؟ نداره دیگه!

 

نوبخت: باتوجه به این‌که تا این لحظه هیچ کالایی گران نشده است، دولت قصد دارد ۱۸قلم کالای دیگر را تک‌نرخی کند؛ اگرنه قیمت آن‌ها را که اصلاح می‌کند؛ در غیر این‌صورت بالاخره مجبوریم برویم سراغ همان شیب ملایم؛ نتیجتا این‌که بنده از همین تریبون و در همین لحظه، گران شدن ۱۸قلم کالای دیگر را قویا تکذیب می‌کنم.

 

آشنا: مجلس خودش درمورد پرونده بیماران هموفیلی، بین خواسته دانشگاهیان و یک مشت تندرو چاله‌میدانی‌ یکی را انتخاب کند!

 

یونسی: با حضور فابیوس در کشور، آمار طلاق، سن ازدواج جوانان، خودکشی دسته جمعی نهنگ‌ها، مرگ سه نفر بر اثر گازگرفتگی، ریزش کوه‌های جاده چالوس، شوری آب قم، سیل و آب‌گرفتگی معابر، مرگ یک قلاده سگ پاکوتاه درحال انقراض و... هم حل می‌شود. ضمنا اون قضیه امپراتوری ایران و... کلا بی‌خیال شین! همه‌رو هم شوخی کردم!

 

ترکان: ما فقط در صنعت کشف بیماری‌های خونی توان رقابت با دنیا را داریم.

 

صالحی: باید با ایشان درمورد واردات سیمان و بتن آلوده برای تزریق به یه جاهایی رایزنی کنیم!

 

علی مطهری: اسم این یارو پافیوس، اسم قشنگی است!

 

زیباکلام: پرونده بیماران هموفیلی به کنار، چرا آقای شریعتمداری درمورد تعداد کشته‌های پراید در جاده‌ها چیزی نمی‌نویسد؟

 

لاریجانی: به من می‌گویند سگ کری و شرمن شرف دارد به فابیوس!

 

ابتکار: کسی اینجا به سگ توهین کرد؟

  • م.ر سیخونکچی

شب یازده فروردین طرف امریکایی با اطلاع از اینکه طرف ایرانی مصمم است بیانیه لوزان را سریع به جمع بندی برساند و خود برای مراسم سیزده بدر راهی ایران شود، سعی میکند طرف ایرانی را تحت فشار قرار دهد. به همین منظور اقای مونیز وزیر انرژی امریکا با یک عدد از این لیزرها هست که بچه ها بازی میکنند، هی روی چشم اعضای ایرانی نور انداخته و سعی داشته علاوه بر به رخ کشیدن توان لیزری امریکا تمرکز تیم ایرانی را هم از بین ببرد. انصافا به قیافه مونیز هم می‌آید اهل اینکارها باشد! آقای ظریف تیم ایرانی را که بدجوری کفری شده بودند به آرامش دعوت کرده و خلاف تصور آمریکایی‌ها هیچ عجله‌ای برای جمع‌بندی مذاکرات از خود نشان نمی‌دهد و مذاکرات را به فردا هم می‌کشاند.

گروه طنز رجانیوز - محمدرضا شهبازی: آقای علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفته است:

«در یکی از جلسات مذاکرات هسته‌ای میان تیم مذاکره‌کننده کشورمان با مقامات آمریکایی که وزرای خارجه دو کشور حضور داشته‌اند، سنگینی مباحث به حدی می‌رسد که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به ایستادگی تیم مذاکره‌کننده ایرانی بر اصول و خطوط قرمز خود، به حدی عصبانی می‌شود که دو دست خود را محکم بر روی میز می‌کوبد. در پی این اقدام وزیر خارجه آمریکا، خودکاری که جلوی وی بود، به سمت سید عباس عراقچی عضو تیم کمانه می‌کند که عراقچی نیز در پاسخ به این واکنش کری،‌ بلافاصله خودکار را برداشته و به سمت این مقام ارشد تیم آمریکایی پرتاب می‌کند و این عمل باعث می‌شود که به قولی تیم آمریکایی حساب کار دستش بیاید. پس از این اتفاقات و در پایان نشست جان کری به طرف اعضای مذاکره‌کننده کشورمان می‌آید و از آنها عذرخواهی کرده و اعلام کرده که تعمدی در انجام این کار نداشته است. اینگونه اتفاقات که تنها بخش کوچکی از آن رسانه‌ای شده نشان‌دهنده زحمات اعضای تیم‌مذاکره‌کننده هسته‌ای در نشان دادن اقتدار جمهوری اسلامی است.»

ما که این چند خط را خواندیم انقدر تحت تاثیر قرار گرفتیم که گفتیم چرا «تنها بخش کوچکی از آن رسانه‌ای شده» است؟ بنابراین ما هم بخش کوچکی دیگر از آن را رسانه‌ای می‌کنیم:

*

یکبار در مذاکرات اقای کری خطاب به طرف ایرانی از واژه فریبکار استفاده میکند که در پاسخ آقای ظریف طرف آمریکایی را شارلاتان خطاب میکند. طرف امریکایی میخواهد جواب بدهد که تیم ایرانی دستهای خود را سریع و بصورت همزمان بیرون آورده و کف دستها را به طرف کری گرفته و با هم میگویند «آینه خدا»! هماهنگی و سرعت عمل تیم مذاکره کننده ایرانی موجب میشود که از آن به بعد طرف مقابل هر توهینی که میکند به خودشان برگردد که جای تقدیر دارد.

*

یکبار که جلسات خیلی حساس شده و تا پاسی از شب طول کشیده بود، یکی از اعضای تیم ایرانی احتیاج به قضای حاجت پیدا میکند اما طرف امریکایی میگوید که هرگونه بیرون رفتن از محل مذاکرات را به معنی ترک مذاکرات میداند و اگر این اتفاق بیفتد مذاکرات از نظر آنها تمام شده است. در اینجا آقای ظریف آن عضو تیم ایرانی را به صبر دعوت کرده و چیزی در گوش او و سایر اعضا میگوید. جلسه ادامه پیدا کرده و تمام میشود. تیم ایرانی در این لحظه بصورت هماهنگ و سریع بلند شده و به دستشویی رفته و همه دستشویی های وی‌آی‌پی مردانه هتل کوبورگ را اشغال میکنند و تا سه ساعت آن تو میمانند. کری که بدجور دستشویی داشته هی پشت در دستشویی این پا و آن پا کرده و از تیم ایرانی میخواهد که یکی از دستشویی ها را خالی کنند اما این اتفاق نمی افتد. کری که داشته خودش را خیس می‌کرده مجبور میشود با لباس مبدل زنانه به یکی از دستشویی های زنانه برود. البته موگرینی و شرمن دو طرف راهروی منتهی به دستشویی کشیک میداده‌اند و مراقب بوده‌اند که این اتفاق رسانه ای نشود اما فردای آن روز یک رسانه اتریشی تیتر میزند کری در دستشویی زنانه! این هوشمندی و سرعت عمل مسیر مذاکرات را تغییر میدهد تا جایی که بعد از آن هر کدام از اعضای تیم ایرانی هر وقت دوست داشه است می توانسته برود دستشویی و کری هم هیچ چیز نمیگفته.

*

شب یازده فروردین طرف امریکایی با اطلاع از اینکه طرف ایرانی مصمم است بیانیه لوزان را سریع به جمع بندی برساند و خود برای مراسم سیزده بدر راهی ایران شود، سعی میکند طرف ایرانی را تحت فشار قرار دهد. به همین منظور اقای مونیز وزیر انرژی امریکا با یک عدد از این لیزرها هست که بچه ها بازی میکنند، هی روی چشم اعضای ایرانی نور انداخته و سعی داشته علاوه بر به رخ کشیدن توان لیزری امریکا تمرکز تیم ایرانی را هم از بین ببرد. انصافا به قیافه مونیز هم می‌آید اهل اینکارها باشد! آقای ظریف تیم ایرانی را که بدجوری کفری شده بودند به آرامش دعوت کرده و خلاف تصور آمریکایی‌ها هیچ عجله‌ای برای جمع‌بندی مذاکرات از خود نشان نمی‌دهد و مذاکرات را به فردا هم می‌کشاند.

فردا با شروع مذاکرات آقای تخت‌روانچی یک ردیف عقب‌تر می‌نشیند و از میانه مذاکرات با لوله‌خودکار و قلقلی دستمال کاغذی هی فوت می‌کند و می‌زند توی صورت تیم آمریکایی. این ضربات تا انتهای مذاکرات ادامه پیدا می‌کند تا جایی که صورت اعضای طرف مقابل تماماً تُفی می‌شود! استفاده هوشمندانه طرف ایرانی از وسایل پرتابی بومی ایرانی اعتقاد آنها به توان دفاعی داخل را نشان داده و علاوه بر اینکه تمرکز طرف امریکایی را به هم می‌ریزد، کلِ مونیز را هم می‌خواباند و باعث می‌شود که دیگر قدرت لیزری خود را به رخ قدرت موشکی ایران نکشد.

  • م.ر سیخونکچی

بالاخره اعضای هیئت دولت به مناطق سیل زده رفتند!

م.ر سیخونکچی | چهارشنبه, ۷ مرداد ۱۳۹۴، ۰۹:۲۸ ق.ظ | ۰ نظر

با گذشت بیش از یک هفته از سیل خسارت‌بار و هولناک شهرهای شمالی کشور به یکباره اعضای هیئت دولت پشت سر هم و فرت و فرت به سمت مناطق سیل زده راهی شدند.

به گزارش سایت خبری «جوجو دوست» در حالی که عدم حضور اعضای هیئت دولت در مناطق سل زده جهت نظارت بر نحوه امدادرسانی موجب انتقاداتی شده بود، از امروز ناگهان سفر وزیران و معاونان رییس جمهور به این مناطق آغاز شد. رییس سازمان محیط زیست در حالی که یک پلاستیک دستش بود و زباله‌ها را جمع می‌کرد در جمع تعدادی از عاشقان محیط زیست گفت: «بخدا من خبر نداشتم، به من گفتند یه تعدادی آدم مرده و چند نفر هم مفقود هستن. اگر زودتر اون عکس رو دیده بودم و میدونستم اینجوری هم شده زودتر می‌اومدم. بخدا!»

وزیر ارتباطات نیز در سفر جداگانه‌ای ایجاد یک خط ارتباطی مستقیم بین تمام مناطقی که ممکن است در صد سال آینده در آنها سیل بیاید، با سازمان دامپزشکی را ضروری خواند و اظهار امیدواری کرد این خط ارتباطی از محل آزادسازی پولهای بلوکه شده ایران پس از توافق ژنو راه اندازی خواهد شد.

وزیر راه و شهر سازی هم گفت: مسکن مهر مزخرف است. راههای کشور مزخرف است. امنیت مزخرف است. امدادرسانی مزخرف است. خود مزخرف هم مزخرف است.

وی که برای لحظه‌ای نفس گرفتن سکوت کرده و جرعه‌ای آب می‌خورد ادامه داد: اَه... این آب هم که مزخرف است. ما باید در جهت تامین مسکنی ایمن برای همه جانداران تلاش کنیم که اگر نکنیم خیلی مزخرف است!

وزیر نفت نیز در سفر به مناطق سیل زده از گم شدن هزارمتر از رشته‌کوه البرز خبر داد و گفت سوراخ ایجاد شده در همین هزارمتر باعث شد که آب سر ریز شود و بیاید مردم را بکشد. او تاکید کرد که حالا مردم که مهم نیست، نفت میفروشیم پول خون‌شون رو میدیم، اما این اتفاقی که برای عزیز دلمون افتاده واقعا ناراحت کننده‌اس!

وزیر علوم نیز وجود بورسیه‌های غیرقانونی را موجب مدرک گرفتن افراد نااهل در رشته‌های مربوط به حفاظت از جانواران دانست و تاکید کرد هر جانوری که اینطور می‌میرد سندی است بر اینکه یک نفر با بورسیه غیر قانونی پشت میز دانشگاه نشسته است!

وزیر ارشاد نیز در این سفر از برخورد با رسانه‌هایی که مانع انتشار تصویر این فاجعه دردناک شده بودند خبر داد.

وزیر دادگستری نیز در حاشیه یکی از رودخانه‌های شمالی گفت: همین رودخونه تا دیروز صداش رو برای مردم بلند میکرد اما با پیگیری‌های ما الان ببینید چطور آروم و ساکت سر جاش نشسته؟ او همچنین تاکید کرد با تک تک قطراتی که موجب پدید آمدن این حادثه هولناک شده و جان این موجود ارزشمند را گرفته است برخورد قانونی خواهد شد.  سایر اعضای هیئت دولت نیز در سفرهای جداگانه به مناطق سیل زده بر اینکه سیل چیز بدی است و نباید بیاید تاکید کردند!

گفتنی است این سفرها بعد از یک هفته و در پی آن آغاز شد که لاشه یک قلاده سگ در حاشیه یکی از رودخانه‌ها پیدا شد و انتشار تصاویر آن در فضای مجازی دل دوست‌داران محیط زیست را آزرد! یکی از کاربران فضای مجازی با انتشار این عکس در زیر آن نوشته بود من هم یک سگ هستم!

روز گذشته نیز سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه قیمت لبنیات افزایش پیدا نخواهد کرد در نشست خبری خود گفته بود که انتشار این تصویر و واکنش کاربران فضای مجازی باعث شده بود تا رییس سازمان محیط زیست خروشیده و همه اعضای هیئت دولت را مجاب کند لااقل بعد از یک هفته یک سری به مناطق سیل زده بزنند.

  • م.ر سیخونکچی

بیایید درباره واشر سرسیلندر حرف بزنیم!

م.ر سیخونکچی | دوشنبه, ۵ مرداد ۱۳۹۴، ۰۷:۱۸ ب.ظ | ۱ نظر

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طرح پرونده ابتلا به ایدز بیماران هموفیلی را در آستانه سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران به مصلحت ندانست و گفت: در مورد پرونده بیماران هموفیلی باید آنگونه که در شأن ملت و منافع ملی است عمل کرد و نباید دستگاه دیپلماسی کشور را دچار چالش کنیم. (اینجا)

به نظر من حالا که این مسئله به مصلحت نیست، لااقل موضوع آب‌بندی نبودن واشر سرسیلندر پژو 206 ها را با ایشون در میون بزارید البته اگر این به مصلحت هست و دستگاه دیپلماسی دچار چالش نمیشه خدای نکرده!
  • م.ر سیخونکچی


*

معاوضه آموزشی صفر ۱۲ منهتن با پادگانی در کرج یا افسریه

فوری

بعلت بیمار بودن یکی از اعضای خانواده و لزوم مراقبت از او

 

||سرباز صفر- منوچهر شادباش||

 

*

چند کیسه خون از سفر اخیر آقای فابیوس به ایران جا مانده است

متقاضیان درخواستهای خود را به وزارت خارجه ارسال فرمایند

گفتنی است طبق بررسی‌ها کیسه‌های خون از وجود ویروس ایدز پاک هستند اما چون احتمال وجود ویروس هپاتیت وجود دارد، همراه کیسه‌ها یک عدد واکسن هپاتیت هم بصورت رایگان اهدا میشود، سگ خور!

 

||سازمان اجرای توافق وین/ ستاد استیفای حقوق پایمال شده ایرانیان که تا حالا از تحریم متضرر شده بودند/کمیته بهداشت و درمان و دارو و آمپول و پماد||

 

*

آموزش حرکات موزون با رعایت شئونات توسط سرکار خانم جنیفر لوپز

ویژه بانوان

(افراد ترنسکچوال با ارائه گواهی از پزشکی قانونی می‌توانند در کلاس شرکت کرده ولی باید با یک چشم برنامه را ببینند!)

زمان: روزهای زوج از هشت صبح تا ۷ شب یه کله!

مکان: سالن اجتماعات لانه جاسوسی

 

||معاونت هنرهای تجسمی(!) هنرمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی||

 

*

سه عدد هسته آلبالو گم شده است

از یابنده تقاضا میشود فوراً آنها را معدوم که اگر به دست اعضای شورای امنیت باشد به همین بهانه تحریمها را برمی‌گردانند!

 

||واحد حراست مجمع حقوقدانان و کارشناسان مجری توافق وین، (جامعه حقوقدانان و کارشناسان مذاکره کننده سابق)||

 

*

فروشی

اقساطی

زیر قیمت بازار

زیر قیمت خرید

یک دست کت و شلوار مشکی با پیراهن سفید یقه دیپلمات

هر کی پایه‌س فردا هفت صبح بیاد جلوی گیت۳ فرودگاه، پرواز آنتالیا، با زیرپراهن رکابی و شلوارک و عینک دودی وایسادم. تو رو خدا زود بیاید که از پرواز نمونم. مرسی.

 

||منوچ خوشگله (دکتر عاقبت اندیش سابق، معاونت پژوهشهای راهبردیِ مرکز اندیشه‌های راستینِ ستاد مبارزه با تهاجم فرهنگی و غیر فرهنگی جفتش)

 

*

دبیرخانه همایش «جایگاه زرشک در اقتصاد پس از تحریم» اعلام می‌کند

فراخوان مقاله در موضوعات:

- بیماری‌های مزمن اقتصاد ایران

- ساختارهای غلط اقتصادی با طول درمان بالا

- چرا دوباره فقط بیست درصد مشکلات اقتصادی به تحریم‌ها ربط داشت؟

- نقش صدا و سیما در بالابردن انتظارات اقتصادی مردم پس از برداشته شدن تحریم‌ها

- تحریم، زرشک، دلار هزار تومانی

پژوهشگران مقالات خود را به نشانی تهران، وزارت اقتصاد و دارایی، سمت راست، دبیرخانه همایش ارسال کنند.

 

||دبیرخانه همایش جایگاه زرشک در اقتصاد پس از تحریم||

 

*

تعداد محدودی مجوز واردات اعطا می‌شود

متقاضیان صاحب صلاحیت درخواستهای خود را در حداکثر سه خط و با فونت بزرگ به روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال کنند.

نمودار درختی صلاحیت را ضمیمه درخواست کنید!

 

|| اداره رونق واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت، شهرام.ج ||

  • م.ر سیخونکچی