طنزهای یک م.ر.سیخونکچی

گاهی فقط میشود طنز نوشت!

طنزهای یک م.ر.سیخونکچی

گاهی فقط میشود طنز نوشت!

۲ مطلب در شهریور ۱۳۹۴ ثبت شده است

جدول برنامه‌های سفارت انگلیس بعد از بازگشایی!

م.ر سیخونکچی | شنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۴، ۱۰:۳۰ ق.ظ | ۲ نظر

«به میمنت و مبارکی؛ نه چک زدیم نه چونه، روباه اومد تو لونه! از امروز دیگه پولهایی که انگلیسی‌های عزیز تو کشورهای ترکیه و ارمنستان و امارات خرج جاسوسی از ایران میکردند، مستقیما تو خود ایران هزینه میشه و با این چند هزار دلار ارزآوری، در کنار اون چند هزار دلاری که بابت توافق آزاد شده بعلاوه ۳۰۰ دلاری که جان کری دستی به عباس عراقچی داده است، انشاالله مشکلات مملکت یکی پس از دیگری حل می‌شود. روباه پیر...»

 

آقا بس کنید تو رو خدا! انقدر تهمت نزنید، آخه مگه شما تنهایی لیلا نمی‌بینید؟! چرا مردم رو قضاوت می‌کنید؟! چرا پشت سر یک ملت با چند هزار سال تاریخ -گیرم حالا چند صد سالش هم تاریخ استعمار باشه- انقدر حرف میزنید؟ بابا باور کنید انگلیسی‌ها هم آدم هستند، عوض می‌شوند، تغییر سیاست می‌دهند. باور کنید اینها دیگر آن روباه پیر سابق نیستند، فوق فوقش خیلی که زحمت بکشند بتوانند یک مارمولک میانسال باشند! بله پس چی؟! اثرات توافق است! آن توافقی که ابرها را بردارد از آنطرف دنیا یکهو بیاورد و انقدر ببارد که سیل بیاید، حتما می‌تواند انگلیسی‌ها را هم عوض کند. 

 

خلاصه آنکه انقدر پشت سر این بدبختها حرف نزنید، آنها می‌آیند که خدمت کنند. دیگر خبری هم از جاسوسی و فتنه انگیزی نیست. انقدر هم به دولت گیر ندهید که بدون معذرت خواهی انگلیسی‌ها آنها را راه داده است به کشور. اگر باور نمیکنید بروید به سایت وزارت خارجه خودمان و کنار همانجایی که ترجمه برجام گذاشته شده، جدول برنامه هفتگی سفارت انگلستان را ببینید. دیگر حرف حسابتان چیست؟!


  • م.ر سیخونکچی

چند وقت پیش آقای صادق زیباکلام نامه‌ای به سفیر سوئد در ایران نوشتند و از او خواستند که جایزه صلح نوبل به علی مطهری تعلق بگیرد، حال آنکه جایزه صلح نوبل ربطی به سوئد ندارد و در نروژ داده می‌شود. همین چند روز پیش هم باز یک نامه به شهردار تهران نوشتند و از نصب بیلبوردهای ضد فرانسوی در سطح شهر انتقاد کردند، در حالی که معلوم شد اصلاً بیلبوردی در کار نبوده است. با توجه به اینکه در نامه اول اصل چیز-یعنی جایزه نوبل- وجود داشت اما مخاطب نامه اشتباه شده بود، اما در نامه دوم همان اصل چیز –یعنی بیلبورد- هم از اساس وجود نداشته است، به نظر می‌رسد با همین شیب ملایم نامه بعدی آقای زیباکلام هم در اصل چیز و هم در مخاطب نامه و هم در چیزهای دیگر کلاً اشتباهی باشد و چیزی در بیاید مانند:

 

جناب آقای فدریکو باتیستوتا

سفیر سابق ایالات متحده ژاپن در انجمن ذرت‌کاران شرق مرکز

با سلام

همانطور که مستحضرید قریب بیست سال است که شیر آب حمام خانه ما چکه می‌کند و در این مدت سهمیه کشورهای آسیایی در جام جهانی به زور به عدد چهار و نیم رسیده است. و این در حالی است که اگزوز خاور علی رغم همه پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی روزی سه بار، قبل از غذا یک عدد بصورت آب‌پز در کشورهای آمریکایی جنوبی کشت می‌گردد. علی ای حال هیچکدام از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به کاهش تعداد قرقاول‌های شاخدار در بازار تهران اعتراض نکرده و حتی یکی از اساتید دانشگاه در حضور شخص بنده سه بار یک لباس را پرو کرد و آخر هم نخرید که می‌توان گفت آنچه اقتصاد ایران را رنج می‌دهد مسائلی از همین دست گوسفند شده کیلویی ۲۹ هزار تومان آنهم نه لخت، بلکه با چربی بالایی که بیش از ۳۰ درصد مردم جهان از آن رنج برده و جزو چاق‌ها چه گناهی کرده‌اند که در صندلی‌های باریک می‌نی بوس آن هم در وسط خیابان؟ بوس در جلوی چشم مردم؟

بله جناب کامبیز آنتوانی

امروز جهان در شرایط سختی به سر می‌زند که این ضربات قطعا موجب سرشکستگی پدران بیکار در برابر اعضای خانواده نرم‌تنان است که محل زندگی آن در سواحل شرقی رشته کوه‌های آلپ قبلا لااقل یک مدرسه داشت که خود ما در کارتون‌ها می‌دیدیم اما هم اکنون همه کارتون‌ها را به اسم اینکه از جنس کاغذ هستند و برای تولیدشان باید درخت قطع شود ممنوع کرده‌اند که واقعا از اینهمه ممنوعیت و خفقان اجتماعی باید به کجا پناه ببریم؟

جناب وزیر

آیا وقت آن نرسیده که از پیله بیرون آمده و بصورت پروانه‌ای زیبا بال گشوده و پرواز می‌کند اما متاسفانه این پرواز را پایان خوبی در پیش نیست چرا که تحریم‌ها باعث فرسودگی ناوگان هواپیمایی شده و تک تک سرنشینان در برابر خواب آلودگی راننده مسئول هستند و آیا ما روشنفکران اجازه داریم که چشم بر این کوتاهی‌ها بسته و موفقیت‌های روز افزون کریس رونالدو را به پای برادرش گریس که با اینکه فقط یک سرکش بیشتر دارد موجب روانی انواع سگ‌دست و میل‌ لنگ می‌زند و چه خوش گفت حافظ کرمانی که هرچه سنگ است پیش پای لنگ است.

لذا در پایان از شما، مدیر محترم تقتضا دارم با درخواست مساعده بنده موافقت کنید.

با تشکر

سعید زیباکلام برادرم است، خودم صادق هستم

  • م.ر سیخونکچی